Yhteystiedot

Yhdistyksen yhteystiedot:

Sähköposti
vaasankansallisetseniorit@gmail.com
Yhdistyksen sähköpostiin lähetetyt viestit välitetään koko hallitukselle
Facebook:
https://www.facebook.com/seniorit.vaasa

Yhdistyksen postiosoite:
Vaasan kansalliset seniorit ry
c/o Riitta Koski
Kalliokatu 8
6530 Vaasa

- - - -

Hallitus v. 2021

Koski Riitta, puheenjohtaja
riitta.koski@netikka.fi
050-350 7748

Hakola Soile, talous
soile.hakola@gmail.com
040-508 8929

Kaivonen Maria, ohjelmavastaava
maria.kaivonen@gmail.com
050-369 9224

Kyttä Sakari, pääisäntä, tekniikka,  kotisivut, tiedotteet
sakari.kytta@gmail.com
044-974 7860

Lesonen Juha, Jäsenrekisteri
juha.lesonen@icloud.com
040-833 6570

Lundman Paula, matkavastaava
paula.lundman@gmail.com
050-0763 086

Sand Kirsi, matkaryhmä, julkaisut, Patina
kirsi.sand@gmail.com
050-3373 352

Sissala Tuula, varapj, tiedotus, Patina, toimintapalstat,
matkailmoittautumiset, lausunnot
tuula.sissala@gmail.com
044-504 4177

Tammelin Hannele,  kerhovastaava, varatalousvastaava,
vanhusneuvoston yhteyshenkilö
hanneletammelin@gmail.com
040-516 9161

Riitta Koski
Soile Hakola
Maria Kaivonen
Sakari Kyttä
Tuula Sissala
Hannele Tammelin
Juha Lesonen
Paula Lundman
Kirsi Sand


Kerhon vetäjät löytyvät kerhot sivuilta.

Muita yhteystietoja 2020

Pääemäntä 
Anna-Liisa Siljamäki
lissu.siljamaki@gmail.com
040-580 5777

Somevastaava:
Timo Salmi
timoysalmi@gmail.com
050-511 3369

Lounastapaamiset
Leena Tuominen
leena.a.tuominen@gmail.com
050-529 1005


Onnittelu- ja suruadressit: 
Raili Mäkelä
0500-211 271

Kotisivujen ylläpitäjä

Sakari Kyttä toimii kotisivuvastaavaana 21.4.2020 alkaen kaikki tiedotukset ja toivomukset ja tilaisuuksien valokuvat osoitteeseen: sakari.kytta@gmail.com
Varalla Pentti Mäenpää PenttiJM@Live.fi


Hallituksen ulkopuolella 2020

Hallituksen sihteeri
Kangassuo Vuokko  
kangassuo.vuokko@gmail.com 
040-847 4706

Kotisivut vara, suoratoisto
Mäenpää Pentti, 
PenttiJM@Live.fi
050-562 1782

Kirjanpito:
Tili- ja Talouspalvelut Tuula. 
Osoite: Kasarminkatu 16 
Puhelin: 050-3665327

Edustukset 2020

ToimielinJäsenVarajäsen
Liittovaltuusto
jäsen 
2020 - 2023
Jussi Perttola
Pohjanmaan 
Kansallinen Senioripiiri:
hallitus, kotisivut, tiedotus,


Pentti Mäenpää
Vaasan Vanhusneuvosto
2019 - 2020
Erkki Mäkelä, pj.Liisa Mäenpää
Jussi Elenius
Vaasan 
Palvelutalosäätiö:
-valtuuskunta


Pentti Aromaa
Matti Sinisalo
Liisa Mäenpää
Erkki Palomäki
-hallitusReijo Koskiahde, pjOsmo Hannuksela