Yhteystiedot

Jussi Perttola
Antti Ahola
Soile Hakola
Mariaa Kaivonen
Raimo Koivisto
Riitta Koski
Sakari Kyttä
Leena Tuominen
Kusti Vuorensivu

Yhdistyksen yhteystiedot:

Sähköpostivaasankansallisetseniorit(at)gmail.com
Yhdistyksen sähköpostiin lähetetyt viestit välitetään koko hallitukselle
Facebook: https://www.facebook.com/seniorit.vaasa

Yhdistyksen postiosoite:
Vaasan kansalliset seniorit ry
c/o JussiPerttola
Erämiehenpolku 4
65370 Vaasa


Hallitus v. 2019

Perttola Jussi, puheenjohtaja
jussiperttola@outlook.com
050-017 1214
Ahola Antti, pääisäntä
antti.ahola@reginakmahola.fi
040-092 4760
Hakola Soile, toimintapalsta, talousvara
soile.hakola@gmail.com
040-508 8929
Kaivonen Maria, ohjelmavastaava
maria.kaivonen@gmail.com
050-3699224
Koivisto Raimo, talous
r.koivisto@netikka.fi
0400-570 472
Koski Riitta, varapj., jäsenrekisteri, Patina
riitta.koski@netikka.fi
050-350 7748
Kyttä Sakari, tekniikka, av-vastaava vara
sakari.kytta@netikka.fi
044-9747860
Tuominen Leena, matkavastaava,Patina
leena.a.tuominen@gmail.com
050-529 1005
Vuorensivu Kusti, kotisivut, jäsenrek. vara
kusti.vuorensivu@netikka.fi
050-591 9213

Muut toimihenkilöt 2019

Kangassuo Vuokko, hallituksen sihteeri                
kangassuo.vuokko@suomi24.fi

040-847 4706


Muita yhteystietoja 2019    

Pääemäntä Anna-Liisa Siljamäki
lissu.siljamaki@gmail.com

040-580 5777
Matkatoimikunta: 
Tuominen Leena
leena.a.tuominen@gmail.com
050-529 1005
Lähteenmäki Maija-Liisa
m-l.lahteenmaki@pp.inet.fi
0400-361239
Siljamäki Pekka
siljamaki.pekka@gmail.com
0400-667 038
  
Somevastaava Timo Salmi
timoysalmi@gmail.com
050-511 3369
  
Onnittelu- ja suruadressit Raili Mäkelä0500-211 271


Kerhon vetäjät löytyvät kehot sivuilta.

Edustukset 2019

ToimielinJäsenVarajäsen

Liittovaltuuston jäsen 2017 - 2020

Jussi Perttola

 
Pohjanmaan Kansallinen Senioripiiri:
hallitus, kotisivut, tiedotus,
 
Pentti Mäenpää 
Vaasan Vanhusneuvosto 2017 - 2018Erkki Mäkelä, pj.

Liisa Mäenpää

Pekka Siljamäki

Vaasan palvelutalosäätiö ry. valtuuskunta



hallitus

Pentti Aromaa
Matti Sinisalo


Reijo Koskiahde

Liisa Mäenpää
Erkki Palomäki



Osmo Hannuksela