Yhteystiedot

Yhdistyksen yhteystiedot:

Sähköposti
vaasankansallisetseniorit@gmail.com
Yhdistyksen sähköpostiin lähetetyt viestit välitetään koko hallitukselle
Facebook:
https://www.facebook.com/seniorit.vaasa

Yhdistyksen postiosoite:
Vaasan kansalliset seniorit ry
c/o JussiPerttola
Erämiehenpolku 4
65370 Vaasa

- - - -

Hallitus v. 2020

Perttola Jussi, puheenjohtaja
jussiperttola@outlook.com
050-017 1214

Ahola Antti, pääisäntä
antti.ahola@reginakmahola.fi
040-092 4760

Hakola Soile, talous
soile.hakola@gmail.com
040-508 8929

Kaivonen Maria, ohjelmavastaava
maria.kaivonen@gmail.com
050-3699224

Kyttä Sakari, jäsenrekisteri, tekniikka, av-vastaava vara, kotisivut 21.4.2020-
sakari.kytta@gmail.com
044-9747860

Sissala Tuula, varapj, Patina
matkailmoittautumiset
tuula.sissala@gmail.com
044-5044177

Tammelin Hannele, kerhovastaava
vanhusneuvoston yhteyshenkilö
hanneletammelin@gmail.com
040-516 9161

Tuominen Leena, matkavastaava, Patina
leena.a.tuominen@gmail.com
050-529 1005

Vuorensivu Kusti †
jäsenrek. vara

Jussi Perttola
Antti Ahola
Soile Hakola
Maria Kaivonen
Sakari Kyttä
Tuula Sissala
Hannele Tammelin
Leena Tuominen
Kusti Vuorensivu

Kerhon vetäjät löytyvät kerhot sivuilta.

Muita yhteystietoja 2020

Pääemäntä 
Anna-Liisa Siljamäki
lissu.siljamaki@gmail.com
040-580 5777

Somevastaava:
Timo Salmi
timoysalmi@gmail.com
050-511 3369

Onnittelu- ja suruadressit: 
Raili Mäkelä
0500-211 271


Kotisivujen ylläpitäjä vaihtuu!

Sakari Kyttä aloittaa kotisivuvastaavaana 21.4.2020 alkaen kaikki tiedotukset ja toivomukset ja tilaisuuksien valokuvat osoitteeseen: sakari.kytta@gmail.com
Varalla Pentti Mäenpää PenttiJM@Live.fi


Hallituksen ulkopuolella 2020

Kangassuo Vuokko, hallituksen sihteeri  
kangassuo.vuokko@gmail.com 
040-847 4706

Kirjanpito:

Tili- ja Talouspalvelut Tuula. 

Osoite: Kasarminkatu 16 

Puhelin: 050-3665327

Mäenpää Pentti, 
kotisivut 21.1.2020 - 21.4.2020
PenttiJM@Live.fi
050-562 1782

Edustukset 2020

ToimielinJäsenVarajäsen
Liittovaltuusto
jäsen 
2017 - 2020
Jussi Perttola
Pohjanmaan 
Kansallinen Senioripiiri:
hallitus, kotisivut, tiedotus,

Pentti Mäenpää
Vaasan Vanhusneuvosto 
2019 - 2020
Erkki Mäkelä, pj.Liisa Mäenpää
Jussi Elenius
Vaasan 
Palvelutalosäätiö:
-valtuuskunta

Pentti Aromaa
Matti Sinisalo
Liisa Mäenpää
Erkki Palomäki
-hallitusReijo Koskiahde, pjOsmo Hannuksela